Izdelki za glitazonov efekt (4)

Staranje Eteričnih Olj

Staranje Eteričnih Olj

Peroksidacija in intramolekularne reakcije Olja iz oljk postanejo s časom žarkasta. Žarkost je kemična sprememba molekularnih struktur rastlinskih olj. Enaki kemični mehanizmi delujejo tudi na eterična olja. Prisotnost kisika, ki je naravno raztopljen v oljih, sproži te kemične reakcije. Te se pospešijo v prisotnosti svetlobe, zraka, temperaturnih skokov ali različnih nečistoč. Reakcijski mehanizem tega "staranja" se deli na dve fazi: peroksidacijo in intramolekularne reakcije (ali faza širjenja). Znanstvena literatura opisuje več primerov peroksidacije. Tukaj je primer linalola, ki je obilno prisoten v eteričnih oljih. (Primer: sivka, lavandin, timijan z linalolom, rožnato les, žajbelj, itd). V tem shemu linalol najprej doživi peroksidacijo. Ta proizvede nov spoj: 7-dhidroperoksid-3,7-dimetil-okta-1,5-dien-3-ol.
Preiskava Ostankov in Onesnaževalcev

Preiskava Ostankov in Onesnaževalcev

Na vaših izdelkih/površinah komponent najdete onesnaženja ali ostanke? Da bi ugotovili njihov izvor, je pomembno poznati sestavo. Za odkrivanje izvora onesnaženj in ostankov na površinah komponent je ključno poznati sestavo motilne snovi. Na podlagi teh informacij lahko nato natančno preiščemo okolje uporabe, transportno pot ali proizvodno okolje za vzrok. Za analizo uporabljamo različne analitične metode, odvisno od velikosti in vrste onesnaženja.
Plazemsko nitriranje

Plazemsko nitriranje

PREDNOSTNA METODA PRI DRSNIKIH IN VALJČNIH PARIH, KOT SO PISTONI ALI KOMPONENTE MENJALNIKA. Že leta 1930 so bili opravljeni prvi poskusi nitriranja jeklenih delov z močnim žarjenjem v dušikovem vakuumu. Pri tem se ionizirani plini "izstrelijo" na obdelovance, ki jih je treba utrditi. Ta postopek deluje tudi danes. Toda šele mikroprocesorska tehnologija omogoča natančno upravljanje nitriranja v "četrtem agregatnem stanju", tj. v plazmi. Plasmanitriranje omogoča ustvarjanje posebnih plasti z visoko ponovljivostjo pri skrajšanih časih procesov. Postopek se najpogosteje uporablja pri drsnih in valjčnih parih, kot so batni in menjalni deli, ter pri delih, ki zahtevajo posebno odpornost proti obrabi. HÄRTEREI REE razpolaga z napravami, ki omogočajo plasmanitriranje izjemno velikih obdelovancev v postopku PulsPlasma, ki povzroča malo deformacij.
Poligon

Poligon

Najfinejša obdelava poligonskih kontur z natančnostjo 0,001 mm